Aug 202011
 

Painonnostoseminaari klo 10-16. WODit klo 16 ja 17.

—–

Deadlift 3×5

—–

3 rounds for time:

  • 15 x pull-up
  • 10 x hang power clean (70/50kg)
  • 5 x thruster (70/50kg)

  8 Responses to “Sunnuntai 21.8: Maastavetoa, leuanvetoa, rinnallevetoa ja thrustereita”

  1. Juhalle vaan vielä kiitos tännekin aivan loistavasta leiristä! Eilinen ei onneksi niin paljon tuntunut kropassa kuin pelkäsin, mutta otti se silti koville :D

  2. Mave 3×5: 120-130-130kg -> Hyvin kulki!

    WoD @40kg 8:19

    Hyvä jumppa ja juuri sopiva paino, 50kg olisi ollut jo liikaa kun kroppa näytti väsymisen merkkejä maastavedon jäljiltä.

  3. Jussin seuraksi päivän päätteeksi vielä pikku jumppa:

    DL 3X5 120-130-140

    MetCon @ 50 kg: 5:21

    Juhalle kiitos hienosta seminaarista.

    • Joo, eikös se ookkin ärsyttävää kun joku asiakas hiihtää sisään tunti ennen sulkemista niin sitten joutuu vielä hikoilemaan… Just kun luuli, että pääsee himaan :D

      Kiitos seurasta ja kirityksestä :) Lepopäivä tuli pyhitettyä.

  4. DL 3×5 @ 60 kg.

    WOD @ 35 kg: jotain 8 – 9 minuuttia…

    Leuanveto uudella rekillä katonrajassa oli sujuvampaa, mutta voimat loppuivat yhtä nopeasti kuin aiemminkin. Koko treeniviikko oli aivan huippu, kiitos siitä!

  5. Lauantain WoDin kahvakuulaswingit kiristivät takareisiä niin, että kenkien kikkailu jalkaan tuntui käyvän treenistä. Nynnyys oli lähellä voittaa ja maastavedot vaihtua johonkin “kivempaan ja kevyempään.” Onneksi tuli tehtyä vaikka vähän väkisin.

    DL 5×100, 5×115, 5×130

    WoD @40kg 8:39

  6. Metcon tehty 30.8.11: 8:30@30kg.

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>